دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000 دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000

کانن دوربین چندکاره‌ی ME20F-SH را معرفی کرده که بیشینه حساسیت ISO آن ۴ میلیون است. با وجود چنین حساسیتی می‌توان به جرات گفت که این دوربین قادر است در تاریک‌ترین محیط‌ها نیز به ثبت تصویر بپردازد.

 

کانن دوربین چند کاره‌ای معرفی کرده که حساسیت سنسور آن در حالت حداکثری به بیش از ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون می رسد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط کانن ای دوربین قادر است در محیط‌هایی با نور کمتر از ۰.۰۰۰۵ شمع بر متر مربع (lux) به ثبت ویدیوی فول اچ‌دی بپردازد. برای درک بهتر قدرت این دوربین بهتر است بدانید که روشنایی محیط در زمان شب با آسمان صاف و نور کامل مهتاب بین ۰.۲۷ تا ۱.۰ شمع بر متر مربع است. در شب‌های ابری که ماه نقش کمرنگی در روشنایی هوا دارد، میزان روشنایی به ۰.۰۰۰۱ شمع بر متر مربع می‌رسد. این دوربین قادر است در چنین محیط‌هایی تصاویری را ثبت کند که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست.

دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000

کانن به این موضوع اشاره کرده که می‌توان این دوربین را در کابردهایی نظیر ثبت فیلم‌های سینمایی، مستندهای حیات وحش و کاربردهای امنیتی مورداستفاده قرار داد. سنسور ۳۵ میلی متری فول فریم CMOS مورد استفاده در این دوربین در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و در آن زمان نیز به خاطر قابلیت‌های خارق العاده‌اش در ثبت تصاویر در محیط‌های کم نور تحسین بسیاری را به خود جلب کرده است.

نمونه تصویر ثبت شده با دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000

ویدیوی زیر که در زمان معرفی سنسور مورد استفاده در سال ۲۰۱۳ ثبت شده می‌تواند به روشنی قابلیت‌های این دوربین را به نمایش بگذارد. البته باید به این نکته توجه کرد که سنسور مورد استفاده در دوربین کانن در فاصله‌ی دو سال از زمان معرفی با بهبودهایی همراه شده است.

راز عملکرد فوق العاده‌ی ME20F-SH در سایز پیکسل‌های سنسور است. براساس اطلاعات ارائه شده سایز هر پیکسل ۵.۵ برابر بزرگ‌تر از سایز پیکسل‌ها در دوربین‌ها با لنز‌های قابل تعویض (DSLR) است. رزولوشن این سنسور ۲.۲۶مگاپیکسل است و اندازه‌ی هر پیکسل ۱۹ میکرو متر تعیین شده است.

خریداران این دوربین می‌توانند تمام لنز‌های سری EF را به همراه این دوربین مورد استفاده قرار دهند. این دوربین از وجود ترمینال‌های HDMI و 3G/HD-SDI بهره می‌برد.

کانن دوربین مورد نظر را از دسامبر سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد کرد. این دوربین با توجه به قابلیت‌هایش چندان نیز ارزان نیست. برچسب قیمت این دوربین ۳۰٫۰۰۰ دلار است.